Petra Pudová

Biografie

 

Petra Pudová se narodila v Uničově, kde s rodiči a bratrem žila do svých 16 let. Od dětství se aktivně věnovala zpěvu, v roce 2008 absolvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor muzikál. Své pěvecké schopnosti však ukazovala jako velmi mladá, již dávno před tím, na řadě veřejných vystoupeních a talentových soutěžích - Rozjezdy pro hvězdy (2001), Dívka roku (2001) či Česko hledá SuperStar (2004).

V roce 2005, uprostřed studia na konzervatoři, byla obsazena do role Anežky v muzikálu Tajemství Daniela Landy, hraného v Divadle Kalich. Hned následující rok se v jazzové opeře Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Dobře placená procházka pod režijním vedením Miloše Formana postavila na prkna Národního divadla. Ve stejném roce stihla i dvě role ve filmech Experti a Prachy dělaj člověka. Ještě před skončením konzervatoře si zahrála pekelnou pannu ve filmové pohádce Kdo hledá najde a nastudovala muzikál Naháči .

Po dokončení konzervatoře ji čekaly další role, kde mohla skloubit své pěvecké a herecké vzdělání a zkušenosti. Objevila se v roli barmanky ve filmu Sněženky a machři 2, dabovala seriály Vražedná čísla, Smetánka, Jake a Blake a jako Angelina Kodatová se po čtyři roky objevovala pravidelně na obrazovkách TV Nova v seriálu Ordinace v růžové zahradě, v roce 2013 pak v krimy seriálu Cirkus Bukowsky.

I přes vytížení hereckými rolemi se nevzdávala svého milovaného zpěvu. Průběžně vystupovala sólově nebo s kapelou na řadě prestižních společenských akcí, nazpívala duet Schází s Janem J. Nedvědem a skupinou Bek Ofis, Nikdy mi nesmíš lhát a Můj čas s Jarkem Šimkem, Čas s Markem Ztraceným.

Rok 2016 věnuje přípravě sólové pěvecké kariéry, před létem by se měl objevit singl, na podzim je plánováno album.

 • 2013Televizní seriál

  Televizní seriál - Cirkus Bukowsky - zdravotní sestra

 • 2008 - 2012Televizní seriál

  Televizní seriál - Ordinace v růžové zahradě - Angelina Kodatová

 • 2010Dabing

  Vražedná čísla

  Smetánka - Brekin

  Jake a Blake - Miranda

 • 2008Film

  Film - Sněženky a machři 2 - barmanka

 • 2007 Film & Muzikál

  Film - Kdo hledá najde - pekelná panna

  Muzikál - Naháči - Anna

 • 2006Film & Muzikál

  Film - Prachy dělaj člověka - prodavačka

  Film - Experti - barmanka Katka

  Muzikál - Dobře placená procházka - rozvedená žena